EN
Coşkunöz Eğitim Vakfı
 
 
Hakkımızda
M. Kemal Coşkunöz’ün sanayideki başarılarını sosyal sorumluluk projeleriyle destekleyerek yarattığı örnek oluşumun eseri olan vakfımız, Kemal Hoca’nın engin öngörüsü ile eğitim alanında değerli bir miras olarak geleceğe uzanmaktadır. 1988’den buyana ülke sanayisine kesintisiz hizmet veren Coşkunöz Eğitim Vakfı, teorik ve pratik uygulamaya yönelik derslikler, atölyeler, bilgisayar salonları, konferans salonları, kütüphane ve diğer sosyal yaşam alanları ile çağdaş eğitim standartlarına uygun bir donanımla faaliyetlerini sürdürmektedir.
 
Yeni makine ve laboratuar yatırımları ile sürekli gelişimi hedefleyen vakfımızın ana faaliyetleri; meslek edindirme ve uygulamalı meslek geliştirme eğitimleri, sektöre yönelik mesleki ve teknik eğitimler, eğitim kalitesini yükseltmeye yönelik işbirlikleri ve burs-desteklerden oluşmaktadır. 

“Kamu Yararına Vakıf” statüsünde olan Coşkunöz Eğitim Vakfı, gelirlerini Coşkunöz Holding şirketlerinin kar paylarından elde etmekte olup tamamına yakınını mesleki ve teknik eğitime harcamaktadır. Vakfımız kurulduğu günden itibaren mesleki eğitimde yaşanan değişimleri yakından takip ederek ülkenin kalkınmasına katkıda bulunuyor. Özel sektör, kamu ve toplumun ihtiyaç duyduğu mesleki teknik eğitim taleplerine cevap vermek adına çalışmalarına aralıksız devam eden vakfımız, ulusal ve uluslararası platformlarda da örnek bir kuruluş olarak öne çıkmaktadır.

“Meslek Edindirme Programı”, Bursa Coşkunöz Eğitim Vakfı’nın ilk ve en önemli projesi olma özelliğine sahip. Bu programdan 1988 yılından bu yana yüzlerce öğrenci mezun olarak birçoğu çeşitli sanayi kuruluşlarında istihdam olanağı bulmaktadır.