EN
Coşkunöz Eğitim Vakfı
 
 
Burslar ve Destekler
Vakfımız,  Uludağ Üniversitesi’nde bulunan birçok bölüme teknik destek sağlıyor. Bursa Tophane Endüstri Meslek Lisesi Güçlendirme Vakfı’nın yönetim kurulunda yer alarak eğitime desteğini sürdürüyor. Ayrıca bilimsel araştırma projelerine destek vermek amacıyla Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Gastroentroloji Kliniği’nin bugünkü modern yüzüne kavuşmasına katkı sağladı. Öte yandan kongre sponsorlukları, bilimsel eser yayınlama ve benzeri konularda da birçok bilim adamı destekleniyor. Vakıf halen birçok akademisyene desteğini sürdürüyor ve Ar-Ge projelerinin sponsorluğunu yürütüyor. 
 
Kimsesiz çocukların rehabilitasyonunu sağlamak amacıyla kurulan Bursa Sevgi Köyü Kompleksi’nin kaynakçılık ve sıhhi tesisatçılık atölyesi kurulum ve donanımı, Bursa Coşkunöz Eğitim Vakfı tarafından gerçekleştirildi. Vakfımız ayrıca 1998 yılında Bursa’nın Nilüfer ilçesinde M. Kemal Coşkunöz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’ni yaptırarak Milli Eğitim Bakanlığı’na devretti. Vakfımız, M. Kemal Coşkunöz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin ihtiyaç duyduğu alanlarda katkısını sürdürmeye devam ediyor. Vakfımız ayrıca Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin kuruluşunda Metal İşleri Bölümü atölyelerinin tüm donanımını gerçekleştirdi. Bursa Çağdaş Eğitim Kooperatifi’nin Görükle’deki 300 yataklı yurt binasının yapımına da maddi destek vermiş olan vakfımız, M. Kemal Coşkunöz Erkek Öğrenci Bloku’nu da eğitim dünyasına armağan etti.


DESTEKLER
  • M. Kemal Coşkunöz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yapımı ve Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilmesi.
  • Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin kuruluşunda Metal İşleri Bölümü atölyelerinin tüm donanımının kurulması.
  • Bursa Sevgi Köyü Kompleksi’nin kaynakçılık ve sıhhi tesisatçılık atölyesi kurulum ve donanımının yapılması.
  • Uludağ Üniversitesi’nde bulunan birçok bölüme ve bilimsel araştırma projelerine teknik destek sağlanması.
  • Bursa Çağdaş Eğitim Kooperatifi’nin Görükle’deki 300 yataklı yurt binasının yapımının desteklenmesi.
  • Bursa Tophane Endüstri Meslek Lisesi Güçlendirme Vakfı yönetim kurulu üyeliği ve eğitim desteği verilmesi.
  • Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Gastroentroloji Kliniği’nin modernizasyonu ve restorasyonunun yapılması.
  • Ar-Ge projeleri, Kongreler, bilimsel eser yayınlama ve benzeri konularda birçok bilim insanlarına destek sağlanması.